Evropa ve vztahu k islámu trpí syndromem týrané ženy

Určitě jste to již slyšeli, řeči typu: ,,Ale kdybychom jim postavili více mešit…” nebo ,,Kdybychom jim částečně uznali právo šaría…” případně ,,Kdybychom jim ustoupili, tak by nás nechali na pokoji”. Tato slova ale vychází z chybného a falešného předpokladu, že když agresorovi vyhovíme, tak nás nechá na pokoji. V podstatě se lidé, kteří něco takového říkají, chovají jako týraná žena.

Nejprve si definujme syndrom týrané ženy. Co to vlastně je? Syndrom týrané ženy je specifický psychický fenomén, kdy oběť zůstává s agresorem, nevidí a ani možná nechce vidět možnosti řešení své situace, omlouvá a chrání agresora. Dlouhodobé a intenzivní týrání vede k poruchám mentálních funkcí oběti, která pak není schopna jednat racionálně a vykazuje jasnou psychopatologii.

Příznaky tohoto syndromu:
– snížené sebevědomí
– oběť ztrácí respekt sama k sobě
– nejistota, nerozhodnost
– tendence utíkat před konflikty
– snížená dynamika reakcí
– zablokování vyjádření stresu
– netečnost až otupělost
– extrémní laskavost vůči útočníkovi, obět se mu snaží ve všem vyhovět

Týraná žena častokrát popírá vinu útočníka, omlouvá ho a připisuje týrání vnějším okolnostem (např. nezaměstnanosti). Dále taková žena bagatelizuje svá zranění, odmítá záchranu a nevnímá vážnost situace. Agresorovo násilí dává za vinu sobě (kdybych ho neprovokovala, kdybych mu uvařila lepší večeři, kdybych mu dávala více sexu, atd.)

No a teď si to přeneste na Evropu a její vztah k islámu. Vždyť to je to samé! Bagatelizují se islamistické útoky (to byl jenom útok jednotlivce), popírá se skutečnost (to s islámem nemá nic společného), ustupuje se (když budeme hodní, všechno dobře dopadne), viníme sami sebe (kdybychom je neprovokovali), odmítáme záchranu (no ale to nemůžeme, to by je vyprovokovalo ještě víc), atd. 

Islám odmítá přiznat, že by zabil jediného člověka. Je přece “dokonalý”. Islám znamená podřízení. Očekává, že se podřídíme. A my se podřizujeme. Zároveň nás citově vydírá: ,,To muslimové jsou skutečné oběti islamistů”…. ,,Kdybyste neprovokovali, nestalo by se to” … ,,Kdybyste se schovali lépe/jinak/vstřícněji, tak…”. Islám s námi manipuluje a my se manipulovat necháváme.

Je zajímavé, že je na světě rovněž země, jejíž celkový úřední i veřejný přístup k muslimské tématice je naprosto odlišný. Je to Japonsko. Tento stát si udržuje velmi nízkou úroveň vstřícnosti vůči islámu na všech úrovních. Nezajímavější na japonském přístupu k islámu je, že necítí potřebu se za svůj negativní vztah k islámu omlouvat. Jasně rozlišují mezi svým ekonomickým zájmem o ropu a zemní plyn z muslimských zemí, jenž zemi přikazuje udržovat dobré vztahy s nimi, a na druhé straně svým nacionalistickým stanoviskem, podle nějž je islám vhodný pro jiné, nikoliv pro Japonsko.

Čtrnáct století džihádistické brutality, znásilňování a vyvražďování změnilo naše myšlení tak, že myslíme jako oběti týrání. Jako se z traumat léčí oběti týrání, tak se z nich musí léčit celé národy. V první řadě musí Evropa najít svou hrdost, své ztracené sebevědomí a nastavit agresorovi jasné mantinely.

 

Zdroje: https://www.youtube.com/watch?v=gd5d85TH3h0

http://stary-kocour.blogspot.cz/2013/07/zeme-bez-muslimu.html

Share This:

3 thoughts on “Evropa ve vztahu k islámu trpí syndromem týrané ženy

  1. Rekl bych spickové srovnání. To uz pouzila jednou….ci nejednou moje segra v jeji knize ” O cem sní zeny”. Je to opravdu desný syndrom!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *