Zeman podle Sobotky šíří nenávist. A co šíříš ty, Sobotko?

Premiér Bohuslav Sobotka ostře kritizoval prezidenta Miloše Zemana za jeho úterní vystoupení na Albertově. Zeman se podle něj svým projevem zařadil mezi populisty parazitující na strachu lidí z IS. Legitimizuje prý také šíření xenofobie a nenávisti, řekl premiér Hospodářským novinám. Já jsem na Albertově byla, projev prezidenta Zemana jsem slyšela na vlastní uši a neshledávám na něm nic extrémistického ani nenávistného.

Miloš Zeman mluvil o tom, že jiné názory by neměly být umlčovány nálepkami typu xenofob, rasista, fašista. Mluvil o tom, že bychom neměli podléhat diktátu nikoho z venku a měli bychom o svých záležitostech rozhodovat sami. Mluvil o tom, jak média lžou a šíří propagandu (každý, kdo někdy sleduje ČT musí dát prezidentovi za pravdu). Taky mluvil o tom, že v České republice žije bez problémů půl milionu cizinců. Problém tedy není v tom, že by Češi byli xenofobové nebo rasisté, problém je v jisté kultuře, která je s tou naší neslučitelná.

Takže to Vám, pane Sobotko, přijde nenávistné? Od kdy se pravda zaměňuje za nenávist? 

A teď se, pane Sobotko, držte.  Američtí politici včera schválili přísnější pravidla pro přijímaní uprchlíků ze Sýrie a Iráku. Podle návrhu zákona by se nově musel za každého běžence zaručit ředitel FBI, ministr vnitřní bezpečnosti a ředitel zpravodajských služeb a potvrdit, že dotyčný nepředstavuje bezpečnostní riziko.

Přijmete i Vy takovou zodpovědnost? Nebo je taky zařadíte mezi xenofoby, kteří šíří nenávist? A to si představte, že jim jde o bezpečnost jejich občanů. Fuj, rasisté a xenofobové. Dokonce jeden z těch politiků prohlásil: ,,Zajistit bezpečnost je lepší než později litovat.” No chápete to? Takové extrémní myšlenky! Taky řekl: ,,Američany znepokojuje, že by se do USA mohli dostat teroristé”. On jim nenadával do fašistů? Co to má být? Doufám, že Vy, pane Sobotko, Federica Mogheriniová a další politici je potrestáte tím, že už do Ameriky nikdy nepojedete. EU by mohla uvalit sankce na všechny hollywoodské filmy, vždyť i ČT pořád říká, že terorismus a uprchlická krize spolu nesouvisí.

V Americe zřejmě politici chápou, že mají mandát od občanů a voličů, tudíž mají zastupovat jejich zájmy. Ne zájmy EU, jak to teď děláte Vy (Sobotka a spol.). A ještě přitom urážíte prezidenta Zemana, který jako jeden z mála chápe význam slova “zastupitelská demokracie”. Zeptal jste se voličů, jestli s Vámi souhlasí?

Pane Sobotko, prezidenta Zemana obviňujete z jakéhosi šíření nenávisti a xenofobie. Zřejmě nevíte, že kritika náboženství je v Evropě chráněna Úmluvou. S odkazem na zavedené case-law Evropského soudu pro lidská práva upozorňuje Parlamentní shromáždění Rady Evropy státy, že satira – včetně satiry neuctivé – a informace, které jsou útočící, šokující nebo zneklidňující, včetně kritiky náboženství, jsou chráněny jako součást svobody projevu článkem 10 Evropské úmluvy o lidských právech.

Co jsou potom ex-muslimové, kteří v islámu vyrůstali, znají ho velice podrobně a teď před ním varují? Xenofobové? Těžko. Rasisté? To už vůbec ne.

Kritici islámu jsou v islámských zemích trestáni (většinou zabitím, v lepším případě vězením). U nás jsou kritici islámu označováni jako extrémisté. Ale ti, co kritiky islámu takto označují, se vlastně chovají jako diktátoři z islámských zemí. Jenom zatím (naštěstí) nemají tu moc posílat tyto kritiky na popraviště nebo do vězení (ovšem někteří by už moc chtěli). Zatím nejsme v islámských zemích a máme svobodu slova. I když se to možná některým nelíbí…

Pane Sobotko, zkuste se zamyslet nad touto větou:
Jestliže je islám náboženstvím míru, neměli by být jeho extrémisté extrémně mírumilovní?

Miloš Zeman žádnou nenávist nešíří. Naopak Vy, pane Sobotko, šíříte lži a demagogii…

 

Share This:

12 thoughts on “Zeman podle Sobotky šíří nenávist. A co šíříš ty, Sobotko?

  1. Nechceme, aby nám zas politbyro strany říkalo, co si máme myslet a jak musíme věci chápat. Nechceme, aby o našich životech rozhodovala politbyra partají vedená parazity, co nikdy nepracovali (Jako třeba pan Sobotka) Pravdu nemohou umlčet a nemohou nás ani všechny zavřít. A oni to dobře vědí.

  2. i já se nestačím divit, co řada politiků či poslanců říká na projev prezidenta Zemana 17.11. Mně přišel rozumný a pravdivý. Ráda bych se pletla, ale tohle je špatný, jak mají ti,co by měli zastupovat lid, vymyté mozky. Díky, paní Leo.

  3. To je napsané velice výstižně. Já se dnes strašně naštvala při čtení článku, kterak pan Sobotka prohlásil, že prezident Zeman vystoupil spolu s xenofobní sektou Islám v ČR nechceme a napsala jsem mu mail, škoda, že ne tak výmluvný, jako tento článek. Ale on to stejně asi nečte. Inu ještě před rokem jsme měli úplně jiné myšlenky a starosti než dnes, postupuje to velmi rychle.

  4. Sobotka je ten, kdo šíří nenávist a rozděluje společnost. Tím, že vykonává rozhodnutí, ke kterým mu nikdo nedal mandát a které většina obyvatel ČR odsuzuje.

  5. Leo, super :) Asi bych to tak jak to je poslala Sobotkovi, ovšem obávám se, že by to ten debil ani nečetl :(

  6. Ano, ano, ano, paní Leo, je to samozřejmě přesně tak, jak píšete. Projev pana prezidenta byl odpovědný, zdrženlivý a neobsahoval jedinou nepravdivou větu. Rovněž jsem jej slyšel na vlastní uši. To že v Evropské Unii platí jiná pravidla, že pravda je v zájmu “politické korektnosti” (dříve cenzury) zakázána pokud se nehodí, že prosazování ideologie bezbřehého liberalismu a neomarxismu je nade vše, včetně základních práv člověka jakým je třeba právo vychovávat vlastní děti to je smutná skutečnost. V Německu už to došlo tak daleko, že podle článku v seriozním Die Welt pokud někdo umístí na Facebooku protimigrantské texty nebo fotografie, může být zbaven práva vychovávat své dítě! I když se tím nedopustí trestného činu! Že k tomu jaksi přijde o práci a je osobně znemožněn je návdavkem a samo sebou.
    Viz:http://www.welt.de/finanzen/verbraucher/article146904927/Nach-Hetze-ist-das-Umgangsrecht-in-Gefahr.html , to všechno je smutná skutečnost. Jestliže politici EU jako Merkelová, Hollande, Juncker nebo hlavní guru islamizace Evropy Frederica Mogheriniová rozhodli jako vůdci nějaké šílené sekty, že všichni musí spáchat sebevraždu, tak je načase se s nimi rozejít. Namísto toho jsou čeští politici Sobotka a jemu podobní čím dále tím více servilnější a dělají vše pro to, aby se výše jmenovaným co nejvíce podobali. Jak se říká všeho do času. Nejhorší je, že všichni vidí, kam tyto všechny zcestné liberální a rovnostářské ideologie za posledních 40 let Evropu dovedly. Viz třeba kniha Theodore Dalrympleho – Ztraceni v Ghetu. Takže až dnešní politiky budou dějiny nebo spíše předtím orgány justice soudit, nebudou mít žádnou polehčující okolnost. Hans H.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *